Trwa ładowanie...
kryminał
23-04-2010 13:48

Dziś rozpoczyna się Festiwal Kryminału

Piąta i ostatnia edycja cyklu spotkań autorskich Festiwalu Kryminału rozpoczyna się w środę w 12 miastach całego kraju. Gościem specjalnym jest rosyjska pisarka Tatiana Polakowa.

Dziś rozpoczyna się Festiwal KryminałuŹródło: Inne
d4254hq
d4254hq

Spotkania festiwalowe odbywać się będą od środy do niedzieli w Bielsku-Białej, Bochni, Chrzanowie, Gdańsku, Kędzierzynie-Koźlu, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Raciborzu, Rzeszowie i Toruniu. Festiwal Kryminału to jedna z odsłon organizowanego przez Instytut Książki cyklu Cztery Pory Książki obok Pory Poezji (przełom lutego i marca), Festiwalu Literatury Popularnej Poplit (kwiecień) i Pory Prozy (październik). Festiwal Kryminału ma w tym roku swoją ostatnią edycję. W następnych latach zostanie on zastąpiony Porą Reportażu - informuje Instytut Książki.

W wieczorach autorskich ostatniego Festiwalu Kryminału, które odbywać się będą od 19 do 23 listopada wezmą udział tacy polscy autorzy jak Marek Krajewski , Kondrad Lewandowski , Zygmunt Miłoszewski , Marcin Świetlicki , Tomasz Konatkowski , Krzysztof Maćkowski , Marcin Wroński , Paweł Jaszczuk , Irek Grin i inni. Gościem specjalnym Festiwalu będzie rosyjska pisarka Tatiana Polakowa , autorka wielu kryminałów takich jak Karaoke dla damy z pieskiem , Wielki seks w małym mieście , Ekskluzywny macho , Smak lodowego pocałunku , Hasta la vista, baby , Lady Feniks . W Polsce jej powieści ukazują się nakładem Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita SA.

Tatiana Polakowa otrzyma w tym roku Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru przyznawaną tradycyjnie dla pisarza spoza Polski. Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej gali, która odbędzie się 22 listopada w Krakowie. Wtedy też poznamy laureata Nagrody Wielkiego Kalibru przyznawanej przez Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Powieści Sensacyjnej „Trup w szafie” za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną lub sensacyjną wydaną w minionym roku.

Do tej pory wyróżnienie to otrzymali: Marek Krajewski za Koniec świata w Breslau (2004), Paweł Jaszczuk za Foresta Umbra (2005), Marek Harny za Pismaka (2006) oraz Marcin Świetlicki za Dwanaście (2007).

d4254hq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4254hq

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj