Trwa ładowanie...

Dziś premiera „Miss Potter”

Dziś premiera „Miss Potter”Źródło: Inne
d14wlmd
d14wlmd

*Dziś polska premiera filmu „Miss Potter”. To biograficzny obraz poświęcony Beatrix Potter , brytyjskiej pisarce i ilustratorce, twórczyni wspaniałych opowieści dla dzieci. *

Anglia. Przełom XIX i XX wieku. Młoda Beatrix Potter opiera się presji manierycznych rodziców przywiązanych do wiktoriańskich obyczajów. Nie spieszy się jej z zamążpójściem, nie goni za stabilizacją; wciąż snuje fantazje i wolny czas spędza na rysowaniu. Nikt nie śmie nawet przypuszczać, że stanie się ona wkrótce jedną z najbardziej znanych pisarek dla dzieci.

d14wlmd

Film wyreżyserował Chris Noonan. W tytułowej roli wystąpiła Renee Zellweger. Partneruja jej Ewan McGregor (Norma), Emily Watson (Millie Warne) i Jane Howard (Lady Armitage). Renee Zellweger już na miesiąc przed rozpoczęciem zdjęć pochłonęły studia nad postacią.
– Czułam, że łączy nas silna więź, przywiązałam się zarówno do niej jak i do całej historii. Gdy była dzieckiem, próbowała dostosować się do wizerunku kobiety, jaki miała przyjąć. Każdy z nas może się z tym utożsamić. Za wszelką cenę starała się jednak chronić swoją prywatność i nie ujawniała światu tego, co było dla niej najświętsze – mówi aktorka.

Tak jak w przypadku Beatrix Potter , Zellweger łączy z Anglią nierozerwalny związek. Aktorkę powszechnie kojarzy się z Bridget Jones, w którą wcieliła się w przebojowych ekranizacjach powieści Helen Fielding . Jej ekranowym partnerem jest jeden z największych gwiazdorów, urodzonych w Wielkiej Brytanii, Ewan McGregor.

Nie milkną spekulacje, dlaczego, pomimo wielkiego sukcesu, Beatrix Potter porzuciła literaturę, aby poświęcić się opiece nad Krainą Jezior.Aktorka ma ten temat własną teorię:
– Jej książki rodziły się za podszeptem wewnętrznego głosu. Najbliżsi określali ją jako pogodną, wiecznie szczęśliwą kobietę. Mówiono, że promieniała radością i zniewalała swoimi błękitnymi oczami. Stopniowo zmieniała swój styl życia, a literatura schodziła w nim na dalszy plan. Świadczyło to o jej rosnącym uczuciu spełnienia, odnalazła bowiem coś nowego, w czym mogła się w pełni zrealizować – mówi Zellweger.

Więcej szczegółów w serwisie FILM WP .

d14wlmd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14wlmd