Trwa ładowanie...

Dziś dzień Mikołajka

Share
Dziś dzień MikołajkaŹródło: Inne
d49mjkj

Dziś do księgarń trafią Nowe przygody Mikołajka zawierające 80 niepublikowanych dotychczas w Polsce opowiadań Rene Gościnnego z ilustracjami Jean-Jacques'a Sempego.

Książki o przygodach Mikołajka - chłopczyka, który bardzo stara się być grzeczny, ale nieustannie wpada w kłopoty - mają czytelników na całym świecie. Nowe historyjki zostały odnalezione przez córkę Gościnnego - Annę, która zebrała rozproszone w prasie opowiadania, konstruując książkę.Po niemal trzydziestu latach od śmierci Gościnnego zapomniane opowiadania zostały wydane przez francuskie wydawnictwo IMAV Edition, założone specjalnie na tę okazję.

Nowe przygody Mikołajka stały się bestsellerem we Francji. W ciągu pierwszych 3 miesięcy sprzedano 500 tys. egzemplarzy.

d49mjkj

W przeddzień premiery książki, 6 listopada w warszawskim Instytucie Francuskim, została otwarta wystawa rysunków Sempego. Znajdą się na niej również zdjęcia twórców Mikołajka z czasów, kiedy byli małymi chłopcami, oraz z okresu ich wspólnej pracy. Wystawę będzie można oglądać w Instytucie Francuskim do 10 listopada. Później trafi ona do największych księgarń w Warszawie i w innych miastach Polski.

W Polsce Nowe przygody Mikołajka opublikowało wydawnictwo Znak.

d49mjkj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49mjkj
d49mjkj