Trwa ładowanie...
Stefan Żeromski
23 kwietnia 2010, 13:48

„Dziennik”: Żeromski nie będzie obowiązkowy

„Dziennik”: Żeromski nie będzie obowiązkowyŹródło: Inne
d44to7r
d44to7r

Minister edukacji Katarzyna Hall lada dzień podpisze nową listę lektur szkolnych.

ZOBACZ CO MUSZĄ CZYTAĆ UCZNIOWIE

Według gazety, czeka nas kolejna duża zmiana: spośród lektur dla gimnazjów i liceów, ministerstwo wyodrębniło te, które trzeba przeczytać w całości i znać szczegółowo.

Są one oznaczone specjalnymi gwiazdkami. Dla gimnazjum oznakowano tak dziewięć lektur spośród około trzydziestu. W przypadku liceum osiem spośród czterdziestu. Jak sprawdził „Dziennik”, na liście zarówno do gimnazjum, jak i liceum, nie ani jednej pozycji autorstwa Stefana Żeromskiego.

Czy ministerstwo w ten sposób puszcza oko, że wystarczy przeczytać tylko lektury z gwiazdką? - docieka gazeta.
- Takie postawienie sprawy jest niewłaściwe. Lista nie mówi, ile utworów przeczytać i w jakich fragmentach, bo znać trzeba wszystkie. Wskazuje tylko, które na pewno trzeba omówić - twierdzi wiceminister edukacji Zbigniew Marciniak.

Więcej na ten temat, wraz z opiniami ekspertów i nauczycieli, w obszernej publikacji na łamach „Dziennika”.

d44to7r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44to7r

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj