Trwa ładowanie...
14 marca 2012, 13:18

"Dziennik Polski": Nieznane skarby Wisławy Szymborskiej

Kilka dotąd niepublikowanych erotyków w nieznanym wcześniej zbiorze wierszy, a także zaprojektowana osobiście przez noblistkę szafka - oto, co już niebawem będą mogli zobaczyć wielbiciele twórczości Wisławy Szymborskiej, zapowiada "Dziennik Polski".

"Dziennik Polski": Nieznane skarby Wisławy SzymborskiejŹródło: PAP / Jacek Bednarczyk
d1nbmm4
d1nbmm4

Kilka dotąd niepublikowanych erotyków w nieznanym wcześniej zbiorze wierszy, a także zaprojektowana osobiście przez noblistkę szafka - oto, co już niebawem będą mogli zobaczyć wielbiciele twórczości Wisławy Szymborskiej , zapowiada "Dziennik Polski". Jak dowiedziała się gazeta u Michała Rusinka , na tomik składa się ok. 40 utworów częściowo już znanych. Publikowane były w latach 50. ub. wieku w prasie literackiej. Część z nich ujawnił również Adam Włodek w książce "Nasz łup wojenny", wydanej w roku 1970.

- Wśród tych wierszy znalazły się ponadto nigdzie niepublikowane erotyki, mówi Rusinek. - Chcemy to opublikować, ale kiedy, gdzie i jak - o tym na razie za wcześnie mówić. Rusinek zapowiedział ponadto, że chciałby stworzyć w planowanym w Krakowie Domu Literatury pokój, podobny do tego, w którym pracowała Szymborska. Mieszkanie, w którym noblistka spędziła ostatnie lata, nie nadaje się na muzeum.

d1nbmm4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nbmm4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj