WP

"Dzień wszystkiego" – uwierz w przyjaźń. Nowa książka Ewy Nowak

Ewa Nowak, autorka wielu doskonałych powieści, tym razem pisze nie tylko o nastolatkach. W książce "Dzień Wszystkiego" wydanej przez Egmont każe nam się zastanowić nad naszym podejściem do zwierząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już kolejna książka dla nastolatków autorstwa Ewy Nowak
To już kolejna książka dla nastolatków autorstwa Ewy Nowak (Materiały prasowe)
WP

Pokazuje, że ich życie nie tak bardzo różni się od naszego. Dzięki zwierzakom możemy się też wiele dowiedzieć o sobie. Tylko czy się odważymy? Dzień Wszystkiego to doskonała powieść dla nastolatków.

O życiu młodych ludzi napisano już wiele książek. A o życiu młodych małpek kapucynek – pewnie nie za wiele. A jeśli życie młodej dziewczyny i młodej małpki w niesamowity sposób się splecie? Wbrew pozorom droga z dżungli do Polski nie jest tak daleka. Zwłaszcza gdy – tak jak kapucynka Lucjan – pokonujesz ją w cyrkowej klatce.

Czternastoletnia Majka unika wszystkiego, co niebezpieczne. Ale to ona przypadkowo zostaje pogryziona przez pracującą w cyrku małpkę. Dziewczyna utraciła przez to pełną sprawność dłoni. Powrót do szkoły też nie jest bajką.

WP

Zderza się z typowymi dla nastolatków kpiną, pomówieniami. A nawet jej książę z bajki, Filip, okazuje się niewdzięczną ropuchą! Co za dzień! Dzień, kiedy Majka ma już wszystkiego po kokardę! Z otchłani rozpaczy wyciąga Majkę inna nastolatka. Zadaje niewygodne pytania. Bardziej niż stanem zdrowia Majki martwi się losem niewdzięcznej małpy. Czy taka znajomość ma szansę? Czy może się przerodzić w przyjaźń? Przeczytajcie!

Jeśli:
• wierzysz w przyjaźń, co przenosi góry
• obchodzi cię los zwierząt
• uwielbiasz się śmiać
• uważasz, że nigdy nie jest za późno by się zmienić.
Ta książka jest dla Ciebie!

Polub WP Książki
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP