Trwa ładowanie...
d3i28m4
nowa książka
16-10-2015 15:35

#dziejesienazywo: Karolina Sulej o swojej książce

Karolina Sulej w programie #dziejesienazywo opowiedziała o swojej książęce "Modni. Od Arkadiusa do Zienia". W której opisuje początki polskiego rynku mody.

d3i28m4
d3i28m4

Zapraszamy na piątkowy program kulturalny emitowany na żywo w paśmie porannym. Gośćmi Anny Gacek są osoby ze świata szeroko pojętej kultury i sztuki - filmowcy, pisarze, publicyści oraz muzycy.

W dzisiejszym programie Karolina Sulej opowiedziała o swojej książęce "Modni. Od Arkadiusa do Zienia", w której opisuje początki polskiego rynku mody.

Moda w demokratycznej Polsce zaczęła się na bazarach – najpierw były tak zwane ręczniaki, następnie „szczęki“, a po kilku latach powstały małe butiki. Potem przyszły sieciówki i galerie handlowe, w których moda z metką: „Made in Poland“ nie znalazła miejsca. Łódzki Fashion Week czy warszawskie targi Moustashe i Hush to nowe inicjatywy, dzięki którym okazało się, że polską modę można kupować i traktować jako część kultury. Dziś polska moda jest modna. Polskie marki są modne. Co to znaczy? "Modni. Od Arkadiusa do Zienia" to historie o życiu i pracy projektantów mody, którzy chcieli i chcą – na różne sposby - ubierać Polskę.

d3i28m4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i28m4