Trwa ładowanie...
d44x8jq

#dziejesienazywo: Karolina Sulej i Anna Konieczyńska

W dzisiejszym programie Karolina Sulej oraz Anna Konieczyńska opowiedziały, jak wyglądają kulisy rynku mody w Polsce. Okazuje się, że nie zawsze wszystko jest takie, jak widać na zdjęciach.

Share
d44x8jq

Zapraszamy na piątkowy program kulturalny emitowany na żywo w paśmie porannym. Gośćmi Anny Gacek są osoby ze świata szeroko pojętej kultury i sztuki - filmowcy, pisarze, publicyści oraz muzycy.

W dzisiejszym programie Karolina Sulej oraz Anna Konieczyńska opowiedziały, jak wyglądają kulisy rynku mody w Polsce. Okazuje się, że nie zawsze wszystko jest takie, jak widać na zdjęciach.

Moda w demokratycznej Polsce zaczęła się na bazarach – najpierw były tak zwane ręczniaki, następnie „szczęki“, a po kilku latach powstały małe butiki. Potem przyszły sieciówki i galerie handlowe, w których moda z metką: „Made in Poland“ nie znalazła miejsca. Łódzki Fashion Week czy warszawskie targi Moustashe i Hush to nowe inicjatywy, dzięki którym okazało się, że polską modę można kupować i traktować jako część kultury. Dziś polska moda jest modna. Polskie marki są modne. Co to znaczy? "Modni. Od Arkadiusa do Zienia" to historie o życiu i pracy projektantów mody, którzy chcieli i chcą – na różne sposby - ubierać Polskę.

d44x8jq

Podziel się opinią

Share
d44x8jq
d44x8jq