Trwa ładowanie...
d29yz5n
dzieci
23-04-2010 13:24

Dzieci dzieciom napisały bajeczki

d29yz5n
d29yz5n

Podczas zakończonych Międzynarodowych Targów Książki rozstrzygnięto konkurs Domu Wydawniczego Bellona na najpiękniejszą bajkę pisaną przez dzieci dla dzieci pt.: Dzieci piszą bajkę.

Nagrody otrzymali:

I miejsce (nagroda w postaci komputera)

  • Paweł Korcz za „Bajkę o zielonej miseczce” II miejsce (nagroda w postaci discmana oraz plecaka pełnego książek):
  • Kornelia Jankowska za „Podróż tęczy” III miejsce (nagroda w postaci discmana)
  • Magda Rzeźnik za „Obcęgi” Wszystkie nagrodzone bajki znajdą się w książeczce, którą Bellona wyda w najbliższej przyszłości. W książeczce mają szansę znaleźć się również te bajki, które wyróżniły się czymś szczególnym, a nie zostały nagrodzone.

Jury konkursu w składzie: Hanna Bielawska–Adamik (przewodnicząca), Liliana Bardijewska, Maria Korczyńska, Katarzyna Majgier, Emila Stawska, Justyna Święcicka zdecydowało się przyznać 3 nagrody regulaminowe, 1 nagrodę specjalną oraz 6 wyróżnień. Dodatkowo postanowiło uhonorować dyplomami oraz pamiątkową książką 11 bajek, które wyróżniły się swoją konstrukcją, treścią, bądź trudnym do sprecyzowania szczegółem czyniącym je wyjątkowymi.

W podziękowaniu za nadesłanie wielu znakomitych bajek, wydawca zdecydował się także przyznać nagrodę specjalną w postaci kuponów na zakup książek dla Biblioteki przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łochowie. Szczególne gratulacje należą się reprezentującej tą bibliotekę pani Elżbiecie Kondruś, która oprócz tego, że motywuje dzieci do czytania książek, potrafi je także zachęcić do pisania swoich własnych utworów.

Nagrodę specjalną konkursu "Dzieci piszą bajki" - kupon na zakup książek, otrzymały "Świetliki" (dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łochowie) za pomysł bajki "Świerszczykowe skrzypeczki", którą spisała ich opiekunka, Alina Żelazowska.

d29yz5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29yz5n