Trwa ładowanie...
rodzice
23-04-2010 13:51

Dzieci chcą więcej bajek na dobranoc

Dzieci chcą więcej bajek na dobranocŹródło: Jupiterimages
d1pf88n
d1pf88n

Nie gry wideo i nie telewizja, ale słuchanie bajek, które czytają rodzice (najlepiej - mama) to coś, czego brakuje dzieciom. Mówią o tym wyniki badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii.

Ponad połowa spośród 500 ankietowanych dzieci w wieku 3-8 lat powiedziała, że czytanie z rodzicami jest ich ulubionym sposobem spędzania czasu. Najbardziej łakną bajek małe dzieci: 75 procent trzylatków i czterolatków chciałoby, żeby rodzice czytali im częściej.

- Rezultaty naszego badania potwierdzają, że tradycyjna czynność opowiadania bajek nadal ma potężne znaczenie dla uczenia się i emocji w życiu dzieci - powiedział kierujący sondażem psycholog Richard Woolfson.

Jak się okazuje, najlepszymi opowiadaczami są mamy, które zabawnie operują głosami, wcielając się w różne postacie, a także ożywiają akcję efektami dźwiękowymi.

Aż 82 procent wszystkich badanych dzieci powiedziało, że czytanie bajek sprawia, że śpią lepiej.

Jeśli nie ma rodziców, bajki mogą czytać gwiazdy filmowe - wynika z badania, które zamówiła wytwórnia Disney/Pixar. Blisko jedna trzecia dzieci wyznała, że chciałaby posłuchać bajek czytanych przez Daniela Radcliffa.

Richard Woolfson podkreśla jednak, że choć rodzice z trudem mogą znajdować czas, to właśnie wspólne czytanie pomaga w budowaniu więzi z dziećmi i jest fundamentalne dla ich rozwoju.

d1pf88n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pf88n