Trwa ładowanie...

Dzieci będą czytać w szkole gejowskie bajki

Dzieci będą czytać w szkole gejowskie bajkiŹródło: Inne
d2olowy
d2olowy

Brytyjski rząd wprowadził już pilotażowo do programu nauczania gejowskie bajki - czytamy w dzienniku „Polska”. Wkrótce takie opowiadania trafią do polskich księgarń.

Bajka And Tango Makes Three to bajka o dwóch homoseksualnych pingwinach. Zwierzaki przez sześć lat tworzyły parę i wspólnie wychowały potomka. Teraz ich przygody mają poznać również polskie dzieci. Bajkę chce wydać Kampania Przeciw Homofobii.

Szef Kampanii Robert Biedroń tłumaczy dziennikowi, że dzieci są w najlepszym wieku do nauki tolerancji wobec mniejszości.

Prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny z Uniwersytetu Warszawskiego, uważa, że Polska pod względem kulturowym nie jest jeszcze gotowa na przełknięcie takich inicjatyw bez żadnego sprzeciwu.
- Zainteresować czytelników taką tematyką będzie bardzo trudno - dodaje.

Psycholog z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Zbigniew Nęcki twierdzi, że dzieci po lekturze gejowskich bajek w dorosłym życiu będą bardziej tolerancyjne wobec mniejszości seksualnych. Zaznacza przy tym, że gejowskie bajki nie będą miały wpływu na wzrost liczby homoseksualistów w Polsce.
- O to jestem spokojny - dodaje.

d2olowy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2olowy

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj