Trwa ładowanie...

Dyrektor Teatru Bagatela w Krakowie został zatrzymany. Podejrzany jest o molestowanie seksualne!

Henryk Jacek Schoen, dyrektor krakowskiego Teatru Bagatela, został zatrzymany przez policję. Mężczyzna jest podejrzany o mobbing pracownic placówki.

Dyrektor Teatru Bagatela w Krakowie został zatrzymany. Podejrzany jest o molestowanie seksualne!Źródło: SPL/East News, fot: eastnews
dp8qisq
dp8qisq

W listopadzie 2019 r. Henryk Jacek Schoen został oskarżony przez swoje byłe i obecne pracowniczki Teatru Bagatela o o trwające latami molestowanie oraz mobbing.

- Milczałyśmy przez tyle lat z obawy o utratę pracy i reakcję otoczenia [...] To lata upokorzeń. Ale wreszcie odważyłyśmy się powiedzieć o tym głośno - powiedziały kobiety w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.

Kobiety zwróciły się bezpośrednio do prezydenta Jacka Majchrowskiego, który obiecał, że doprowadzi do dymisji dyrektora. Majchrowski poinformował o wszystkim prokuraturę, a ta 6 listopada 2019 r. rozpoczęła śledztwo w tej sprawie.

Henryk Jacek Schoen nie przyznaje się do winy i uważa, że padł ofiarą pomówień. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

dp8qisq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp8qisq