Trwa ładowanie...

Dyrektor Biblioteki Narodowej wybrany do Zarządu Biblioteki Europejskiej

Dyrektor Biblioteki Narodowej wybrany do Zarządu Biblioteki EuropejskiejŹródło: Jupiterimages
d3frly2
d3frly2

Dyrektor Biblioteki Narodowej Tomasz Makowski został wybrany przez członków Konferencji Dyrektorów Europejskich Bibliotek Narodowych na trzyletnią kadencję do Zarządu Biblioteki Europejskiej - poinformowali przedstawiciele Biblioteki Narodowej.

- Wybór ten przyjmuję jako wyróżnienie polskiej Biblioteki Narodowej i jej roli w strukturach europejskich. Wieńczy on trzyletnie starania Biblioteki i moje osobiste o włączenie naszej placówki w najważniejsze programy i konsorcja biblioteczne w Europie - mówi Makowski.

W skład Zarządu Biblioteki Europejskiej (The European Library Management Committee) zostali wybrani ponadto dyrektorzy bibliotek narodowych z Austrii, Czech, Hiszpanii, Serbii, Słowenii, Szwajcarii i Szwecji. Przewodniczącą Zarządu została Lynne Brindley, dyrektor Biblioteki Narodowej Wielkiej Brytanii (British Library).

Biblioteka Europejska (The European Library) oferuje dostęp do zbiorów bibliotek narodowych Europy. Internautom z całego świata daje możliwość zintegrowanego przeszukiwania katalogów bibliotecznych i umożliwia dostęp do cyfrowej postaci książek, czasopism, zbiorów graficznych i audiowizualnych przybliżających kulturę i historię naszego kontynentu. W najbliższych latach uczestnicy Biblioteki szczególny nacisk chcą położyć na wzbogacanie zasobów biblioteki o publikacje cyfrowe, dokumentujące kulturę poszczególnych krajów. Biblioteka Narodowa jest partnerem Biblioteki Europejskiej od stycznia 2007 roku.

d3frly2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3frly2