Trwa ładowanie...

Dwoje Polaków wśród kandydatów Nagrody Literackiej im. Astrid Lindgren

Dwoje Polaków wśród kandydatów Nagrody Literackiej im. Astrid LindgrenŹródło: AFP
d44to7r
d44to7r

* Astrid Lindgren jest najpopularniejszą pisarką w Szwecji i jedną z najbardziej popularnych autorek na świecie. Dla uczczenia jej pamięci i dla popularyzacji na świecie literatury dla dzieci i młodzieży rząd Szwecji w 2002 roku ustanowił miedzynarodową Nagrodę Literacką imienia Astrid Lindgren (ALMA).*

Wśród tegorocznych kandydatów znajduje się dwoje Polaków: pisarka Krystyna Siesicka oraz ilustrator Paweł Pawlak .

Celem nagrody jest zwiększenie i rozpowszechnienie zainteresowania literaturą wśród dzieci i młodzieży na świecie. Nagroda ma też globalnie wpłynąć na wzmocnienie praw dziecka.

Suma nagrody wynosi 5 milionów koron szwedzkich. Jest to największe na świecie wyróżnienie dla autorów piszących dla dzieci i młodzieży i równocześnie druga co do wartości nagroda literacka na świecie.

Zdybywca Nagrody Literackiej imienia Astrid Lindgren zostanie ogłoszony w dniu 24 marca 2009 r. o godzinie 13.00 w miasteczku Vimmberby, miejscu urodzenia Astrid Lindgren.

d44to7r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44to7r

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj