Trwa ładowanie...
student
23 kwietnia 2010, 13:24

Druk na życzenie w walce z piractwem

Druk na życzenie w walce z piractwemŹródło: Inne
d34mowr
d34mowr

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zaprezentowały swój nowy projekt "Publikacje na życzenie". Powstał on w odpowiedzi na zjawisko masowego kserowania książek akademickich. W ramach projektu wykorzystany będzie druk cyfrowy.

W zamyśle twórcy jest zaopatrzenie około 200 uczelni akademickich w Polsce w maszyny do druku cyfrowego. Brane są na razie pod uwagę uczelnie humanistyczne.

Student czy pracownik naukowy będzie mógł skorzystać z katalogu, zlecając wydrukowanie nawet poszczególnej strony danej publikacji.

W ramach projektu WSiP w budynku biblioteki Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku otwarty został pilotażowy punkt "druku na życzenie". Obecnie w katalogu publikacji, które mogą tam być drukowane, znajduje się kilkadziesiąt pozycji wydanych przez WSH i WSiP.

Twórcy projektu mają nadzieję, że pomoże on zlikwidować problem "nielegalnego" kopiowania książek. Punkty druku na żądanie mają zastąpić punkty ksero. Koszty wydruku digitalnego maja być porównywalne z odbitką fotokopiarki. Publikacje na życzenie będą miały na razie charakter skryptów.

Jednak czy studenci przestaną kserować książki?

d34mowr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34mowr

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj