Trwa ładowanie...
dsshno0

Drugi etap znoszenia obostrzeń. Otwierają się muzea. Co jeszcze?

Rząd odmraża stopniowo gospodarkę. Choć będziemy jeszcze musieli poczekać na otwarcie kin i teatrów, to są dobre wieści z nowej konferencji premiera. Już niedługo odwiedzimy m.in. muzea.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd wprowadza kolejny etap odmrażania gospodarki. Muzea, galerie sztuki, biblioteki wracają
Rząd wprowadza kolejny etap odmrażania gospodarki. Muzea, galerie sztuki, biblioteki wracają (KPRM)
dsshno0

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych regulacjach dotyczących gospodarki. Trwa stopniowe znoszenie obostrzeń, już zaraz obowiązywać będzie drugi etap prezentowanego wcześniej programu. Po weekendzie majowym otwarte będą m.in. żłobki, galerie handlowe, ale też niektóre instytucje kultury.

Zobacz: "Państwo z kartonu": zobacz zwiastun nowego serialu Roberta Górskiego

Premier poinformował, że eksperci notują więcej osób wyleczonych niż nowych przypadków zakażeń. Podkreślił, że to pozytywny argument za tym, by częściowo odbudowywać polską gospodarkę.

dsshno0

Zaznaczył, że w żaden sposób nie ulegają zmianie środki ochrony, jak obowiązek noszenia maseczek i utrzymywanie dystansu. Z domu w dalszym ciągu powinniśmy wychodzić tylko do pracy, na zakupy i w ważnych potrzebach.

Od 4 maja otwarte będą jednak już muzea, biblioteki i galerie sztuki.

Zarządzający tymi placówkami będą musieli wcześniej skonsultować się z sanepidem. Także i w tych miejscach trzeba będzie utrzymywać bezpieczny dystans.

- Utrzymujmy dyscyplinę społeczną, a jestem przekonany, że dzięki temu pokonamy koronawirusa - powiedział Morawiecki.

Dalej nie ma dobrych wiadomości dla właścicieli teatrów. Pisaliśmy wam m.in. o tym, jak kiepsko radzą sobie te instytucje. Mówi o tym głośno Krystyna Janda, Michał Żebrowski czy też Emilian Kamiński, który w ostatnim czasie otrzymał pomoc finansową od miasta.

dsshno0

Podziel się opinią

Share

dsshno0

dsshno0