Trwa ładowanie...

Dramat "Śmierć pracownika" wygrał konkurs "Metafory Rzeczywistości"

Dramat "Śmierć pracownika" Michała Kmiecika zdobył główną nagrodę czwartej edycji konkursu "Metafory Rzeczywistości", rozstrzygniętego w niedzielę w Poznaniu. Na konkurs organizowany przez teatr Polski w Poznaniu nadesłano 156 tekstów.

Dramat "Śmierć pracownika" wygrał konkurs "Metafory Rzeczywistości"Źródło: "__wlasne
d1y0lh7

Dramat Śmierć pracownika Michała Kmiecika zdobył główną nagrodę czwartej edycji konkursu "Metafory Rzeczywistości", rozstrzygniętego w niedzielę w Poznaniu. Na konkurs organizowany przez teatr Polski w Poznaniu nadesłano 156 tekstów. "Tekst Kmiecika jest teatralną krytyką korporacjonizmu w firmach, jest on mocno inspirowany dramatami Brechta " - powiedział PAP dyrektor Teatru Polskiego i juror konkursu Paweł Szkotak.

W sobotę i w niedzielę w poznańskim Teatrze Polskim odbyły się czytania sceniczne trzech finałowych tekstów. Oprócz nagrodzonego tekstu były to Małe dziecko autorstwa Marzeny Sadochy i Cicha dama ukradła słoik z konfiturami za co bardzo przeprasza Marty Jagniewskiej.

Dramat Kmiecika oprócz nagrody głównej, przyznanej przez jury, otrzymał także nagrodę publiczności, dziennikarze wyróżnili swoją nagrodą tekst Marty Jagniewskiej.

Nagroda jury w konkursie wynosi 10 tys. zł, nagrody dziennikarzy i publiczności wynoszą po 5 tys. zł.

Teatr Polski zakłada możliwość pełnej produkcji scenicznej nagrodzonych prac. Autorzy finałowych dramatów przed finałem wzięli udział w warsztatach, podczas których pracowali nad przystosowaniem swoich tekstów do wymogów sceny.

d1y0lh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y0lh7