Trwa ładowanie...
pieniądze
23-04-2010 13:51

Donald Trump obraził się za nazwanie go milionerem

Donald Trump obraził się za nazwanie go milioneremŹródło: Inne
d4fyyv7
d4fyyv7

Donald Trump, potentat medialny i osobowość telewizyjna, pozwał do sądu autora książki, w której twierdzi on, powołując się na anonimowe źródła, że majątek Trumpa wart jest zaledwie 150-250 mln dolarów.

Trump, który twierdzi, że jest miliarderem, nazwał te informacje złośliwym pomówieniem i podkreślił, że szkodzą one jego pozycji biznesowej.

Zdaniem analityków, Trump należał do najbogatszych ludzi w USA (zbudował m. in. wieżowiec Trump Tower w Nowym Jorku)
, ale szereg ryzykownych inwestycji, m. in. w kasyna gry i linie lotnicze, spowodowały że popadł w długi.

Wątpliwości co do rzeczywistej wartości obecnego majątku Trumpa pojawiały się już od kilku lat. Znany z barwnego stylu życia i udzielający się towarzysko biznesmen postanowił działać kiedy w 2006 r. w sprzedaży ukazała się książka Timothy'ego L. O'Briena TrumpNation: The Art of Donald(w wolnym tłumaczeniu: Naród Trumpa: Sztuka Donalda).

Trump wystąpił z pozwem do sądu w Camden, w stanie New Jersey, twierdząc, że O'Brien, obecnie redaktor „New York Timesa”, wiedział, że informacje na temat jego majątku są nieprawdziwe a ich opublikowanie pozbawiło go wielu korzystnych transakcji biznesowych.

Biznesmen przyznał, że czasami przesadza mówiąc o swoich planach biznesowych.

Zdaniem adwokatów powoda, O'Brien zamieszczając informacje o majątku Trumpa w swoje książce liczył na wywołanie rozgłosu i zwiększenie jej sprzedaży.

d4fyyv7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fyyv7