Trwa ładowanie...
szwecja
23-04-2010 13:51

Dom Bergmana już trafił na aukcję

Dom Bergmana już trafił na aukcjęŹródło: AFP
d28smyd
d28smyd

Dom na wyspie Fårö należący do Ingmara Bergmana został wystawiony na aukcji.

Według Joachima Widena z Christie's Great Estate nieruchomość jest warta cztery miliony euro (ponad pięć milionów dolarów). Już pojawiło się kilku chętnych.

Dom został wystawiony na sprzedaż w poniedziałek i już mamy duży odzew. Oferty mieszczą się w przedziale od trzech do czterech milionów euro – powiedział Widen w wywiadzie dla AFP.

- Dom Ingmara Bergmana znajduje się w wyspie Fårö, znajdującej się na północ od Gotlandii przy południowo-wschodnim wybrzeżu Szwecji. Dom został zbudowany w 1967 roku. Bergman zachwycił się okolicą i postanowił zamieszkać na wyspie. Nieruchomość składa się z czterech niezależnych od siebie budynków; w jednym z nich reżyser urządził prywatną salę kinową. Zabudowa jest typowa dla tego regionu. Dom zbudowany jest z drewna i otoczony przez wydmy, sosny i skały.

Na Fårö Bergman nakręcił kilka ze swych filmów, między innymi „Sceny z życia małżeńskiego”.

Fundacja, której celem jest ochrona dziedzictwa Ingmara Bergmana chciała kupić posiadłość reżysera, by urządzić w niej muzeum poświęcone Bergmanowi i jego pracy. Jednakże nie udało jej się zebrać wystarczających funduszy.

Ingmar Bergman zmarł 30 lipca 2007 roku w wieku 89 lat. Wyreżyserował ponad 40 filmów.

d28smyd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28smyd