Trwa ładowanie...

Dolnośląska Nagroda Kulturalna Silesia dla Tadeusza Różewicza

Dolnośląską Nagrodę Kulturalną Silesia Sejmiku Województwa Dolnośląskiego otrzymał w poniedziałek znany poeta i dramatopisarz Tadeusz Różewicz. Nagrodę w imieniu laureata odebrała żona w Zamku Książ pod Wałbrzychem na uroczystej sesji wyjazdowej sejmiku.

Dolnośląska Nagroda Kulturalna Silesia dla Tadeusza RóżewiczaŹródło: PAP/Grzegorz Jakubowski
d4lemhw
d4lemhw

Dolnośląską Nagrodę Kulturalną Silesia Sejmiku Województwa Dolnośląskiego otrzymał w poniedziałek znany poeta i dramatopisarz Tadeusz Różewicz . Nagrodę w imieniu laureata odebrała żona w Zamku Książ pod Wałbrzychem na uroczystej sesji wyjazdowej sejmiku.

Jak poinformowała PAP Zuzanna Wilgosiewicz z Kancelarii Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w październiku 2006 r. sejmik podjął uchwałę w sprawie ustanowienia Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej Silesia za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

"Nagroda ta stanowi wyraz szczególnego uznania i szacunku dla osób i instytucji, których działania, postawy i inicjatywy w nadzwyczajny sposób wzbogacają naszą regionalną spuściznę kulturalną, kulturalne bogactwo i dziedzictwo, w oparciu o które budowana jest tożsamość dolnośląska" - mówiła Wilgosiewicz.

W tym roku nagrodę otrzymał Tadeusz Różewicz , Muzeum Miedzi w Legnicy i Towarzystwo Przyjaciół Jeleniej Góry - kapituła uznała, że nagrodą tą zostają uhonorowani twórcy dzieła artystycznego, wydarzenia i projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wnosi wkład w rozwój kultury Dolnego Śląska, promując region w Polsce i poza granicami kraju.

d4lemhw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lemhw