Trwa ładowanie...
nobel
23-04-2010 13:22

Dodruk książki laureata tegorocznego Nobla

Dodruk książki laureata tegorocznego NoblaŹródło: Inne
d28y0cn
d28y0cn

Nazwisko laureata tegorocznej nagrody Nobla zostało w krakowskim wydawnictwie Znak przyjęte z radością. John Maxwell Coetzee jest znany w tym wydawnictwie, które kilka lat temu wydało jego powieść Hańba. Znak zapowiada dodruk tej pozycji.

"Uważamy, że Nobel należy się temu pisarzowi, który podejmuje trudne problemy, porusza ciemne strony człowieka - tematy, które nie są dziś tematami z pierwszych stron gazet i nie należą do ulubionych tematów kultury masowej" - powiedziała zastępca redaktora naczelnego Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak - Maria Makuch.

"To literatura mroczna, ambitna, ale pozostawiająca ślad. Książki, które potem się pamięta na całe życie" - dodała Maria Makuch.

W jej ocenie, John Maxwell Coetzee jako pisarz osadzony jest w kręgu kultury europejskiej i tworzy "łuk rozpięty między starą Europą a Republiką Południowej Afryki". Porusza uniwersalne tematy śmierci, miłości.

W ciągu najbliższych kilkunastu dni do księgarń trafi dodruk wydanej przez Znak kilka lat temu Hańby Coetzeego, trwają także prace nad przetłumaczeniem i wydaniem jego książki Age of iron (Wiek żelaza). Zdaniem Marii Makuch, "jest to książka równie głęboka i przejmująca jak Hańba".

d28y0cn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28y0cn