Trwa ładowanie...

Doda i Rusin były królowymi ich okładek. To już koniec kultowego pisma

Burda Media Polska przestanie wydawać magazyn "Gala". Ostatni numer dwutygodnika trafi do kiosków 23 sierpnia. Firma zdecydowała się natomiast rozwijać na rodzimym rynku inny tytuł prasowy.

Share
Najczęściej na okładkach "Gali" królowały Kinga Rusin i Doda
Najczęściej na okładkach "Gali" królowały Kinga Rusin i DodaŹródło: AKPA
d2mklcd

Spółka mediowa postanowiła, że 23 sierpnia do kiosków nad Wisłą trafi ostatni numer dwutygodnika "Gala". Skierowany głównie do kobiet magazyn był w Polsce wydawany od roku 2001. Na jego łamach opisywano głównie życia gwiazd. Przez te 20 lat najczęściej, bo aż 13 razy, na jej okładkach królowały Kinga RusinDoda. Tylko nieznacznie rzadziej (11 razy) na okładkach "Gali" wystąpiły Martyna WojciechowskaEdyta Górniak.

W swoich szczytowych momentach "Gala" sprzedawała nawet pół mln egzemplarzy numeru.

Zobacz: Kinga Rusin zaczynała karierę w TVP. Jak się zmieniła przez lata?

Burda Media Polska planuje za to skupić się na rozwoju marki magazynu popularno-naukowego "Fokus". Wykupiła prawa do tytułu, który także wydawany był na licencji niemieckiego wydawcy G+J. Jak zapowiada firma, zajmie się teraz dopasowaniem zawartych w "Fokusie" treści do oczekiwań polskiego odbiorcy.

d2mklcd

- Niezwykle się cieszę, że Burda Media Polska stała się właścicielem "Focusa" i całej grupy marek pokrewnych w Polsce. Daje to nam wiele nowych możliwości ich dalszego rozwoju. - komentuje dla Wirtualnych Mediów Alexander Sorg, prezes Burda Media Polska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2mklcd

Podziel się opinią

Share
d2mklcd
d2mklcd