Trwa ładowanie...

Dobra Czytanka wg św. zioma Janka

Dobra Czytanka wg św. zioma JankaŹródło: Inne
d9hi2ij
d9hi2ij

Dobra Czytanka wg św. zioma Janka to przekład Ewangelii Jana na slang młodzieżowy, ilustrowany komiksowymi rysunkami. Projekt wzbudzający kontrowersje wywołał już wiele dyskusji zarówno w środowisku młodzieżowym, jak i naukowym. Nad przekładem pracował cały zespół ludzi począwszy od młodzieży szkolnej oraz studentów Uniwersytetu Warszawskiego, poprzez pedagogów i polonistów aż do filologów klasycznych, którzy dopilnowali zachowania zgodności przekładu z oryginałem.

Dobrą Czytankę wydało wydawnictwo Selah Time.

W ubiegłym roku do księgarń trafił modlitewnik dla młodzieży Z Bogiem na czacie . Składa się z kilkudziesięciu modlitw, w których pojawiają się takie np. zwroty: „Sorry Boże, ale moich starych czcić się nie da”, „Panie, ten miły szmerek po paru browarach, tylko że ja się potem zachowuję dziwnie. Naucz mnie, proszę, stawiać sobie granice”.

– To nie są formułki do wklepywania, ale ścieżka do wejścia w kontakt z Bogiem. Wielu młodych ludzi nie modli się, bo nie wiedzą, jak to robić, gdy nie pasują im istniejące modlitwy. Nie odnaleźli własnego języka. To ma być pomost, który im to ułatwi – uważa autor modlitewnika o. Jędrzejewski.

d9hi2ij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9hi2ij