Trwa ładowanie...
d4i1ydt

Do zobaczenia za rok?

d4i1ydt
d4i1ydt
  1. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie dobiegły końca. Do sobotniego wieczora odwiedziło je ponad 25 tys. osób, co pozwala przypuszczać, że frekwencja była nieco mniejsza niż rok temu.

Mimo że w niedzielę, ostatniego dnia imprezy, na targach panował tłok, szanse na to, że przekroczy ona wyniki zeszłoroczne, kiedy targi zwiedziło 35 tys. osób, są niewielkie, a o rekordzie z 1995 roku (prawie 40 tys. zwiedzających) nie ma nawet co marzyć.

Dane te potwierdzają panującą od kilku sezonów w kręgach wydawców opinię, że warszawska impreza przeżywa kryzys, podobnie zresztą jak inne wielkie targowe imprezy na świecie.
Wiele interesujących imprez odbywało się w tym roku poza terenem wystawy, na przykład w Zamku Ujazdowskim, po raz pierwszy też w trakcie targów zaprezentowano aż cztery przeglądy filmowe, uzupełniające tematycznie program spotkań literackich.
Natomiast na terenie targów główną atrakcją tradycyjnie pozostaje zdobycie autografu ulubionego pisarza.

W tym roku kolejki po autograf ustawiały się wielu punktach targów. Szczególnie długie stawały się, gdy autografy rozdawał Carlos Fuentes , który na warszawskiej imprezie promował swoją najnowszą książkę pt. Instynkt pięknej Inez . Nie zawiedli także czytelnicy Normana Daviesa , który rozdawał autografy na opasłym tomie pt. Mikrokosmos - historii Wrocławia.

d4i1ydt

Gościem targów był też Hari Kunzru , autor Impresjonisty - najdrożej opłaconego debiutu literackiego ostatnich lat. Swoje książki podpisywał również pisarz izraelski Etgar Keret.

Na targach można też było zdobyć autograf Janusza Głowackiego, Henryka Grynberga, Andrzeja Stasiuka, Ryszarda Horowitza, Ernesta Brylla, Olgi Tokarczuk, Andrzeja Sapkowskiego, Katarzyny Grocholi, Jerzego Pilcha, Hanny Krall, Marii Janion i wielu innych autorów.

d4i1ydt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i1ydt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj