Trwa ładowanie...

Dialog z Szekspirem

Dialog z SzekspiremŹródło: Inne
d20u12j
d20u12j

Od 21 do 31 lipca w Domu Pracy Twórczej w dawnym klasztorze kamedulskim w Wigrach odbędą się po raz piąty warsztaty teatralne „Sztuka Dialogu”.

Aktorzy, reżyserzy, dramaturdzy, ludzie teatru i nauki będą dyskutować o miejscu oraz roli Szekspira we współczesnym dramacie i świecie. W tym roku warsztaty dotyczyć będą głównie Kupca weneckiego oraz Burzy .

Pomysłodawcami imprezy są dramaturg Tadeusz Słobodzianek i dyrektor DPT Dariusz Jachimowicz. Tadeusz Słobodzianek wykłada „Sztukę dialogu” w Laboratorium Reportażu na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i kieruje Laboratorium Dramatu w Warszawie. Jest prezesem Towarzystwa Autorów Teatralnych. Mieszka w Warszawie. Dariusz Jachimowicz prowadzi zajęcia ze studentami w zakresie zaawansowanych metod zarządzania i stabilizowania instytucji kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i w Szkole Głównej Handlowej.

W tym roku analiza dzieł Szekspira zostanie pogłębiona o elementy psychologii, psychoanalizy, krytyki feministycznej czy antropologii. Czytaniu utworów towarzyszyć będą dyskusje oraz codzienne improwizacje. Najciekawsze z nich zostaną zaprezentowane na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku.

d20u12j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20u12j

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj