Trwa ładowanie...
dsoe8zk

„Dialog to budowanie wzajemności - konkurs na esej

Share
dsoe8zk

Do 12 stycznia można nadsyłać prace na konkurs na esej, poświęcony interpretacji słów ks. Józefa Tischnera, które stanowią hasło obchodów Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego 2008 w Polsce: „Dialog to budowanie wzajemności”.

Konkurs ogłosiło w piątek Narodowe Centrum Kultury.
- Chcielibyśmy zachęcić społeczeństwo do dyskusji na temat wielokulturowości, przekonać się, co dla Polaków znaczy dzisiaj dialog międzykulturowy i w jaki sposób doświadczają go w życiu - wyjaśniła przedstawicielka Narodowego Centrum Kultury Magdalena Kopczyńska-Zych.

Prace mogą odwoływać się do wielokulturowego dziedzictwa Europy, Polski, czy regionu, lub skupiać się na wyzwaniach współczesności - globalizacji, członkostwie w Unii Europejskiej, migracjach. Mogą także opowiadać o znaczeniu dialogu międzykulturowego w życiu codziennym - w pracy, w szkole czy w czasie wolnym.

- Zdecydowaliśmy się na ogłoszenie konkursu w formie eseju, tak aby uczestnicy mieli możliwość tworzenia prac subiektywnych i prowokujących, jednocześnie w zwięzły sposób wyrażając swoje przemyślenia na temat dialogu międzykulturowego - dodaje Kopczyńska-Zych.

dsoe8zk

Europejski Rok Dialogu Międzykulturowego 2008, w ramach którego został ogłoszony konkurs, to inicjatywa Unii Europejskiej. Jej celem jest wspieranie budowy spójnego i otwartego społeczeństwa, w którym różne tożsamości etniczne, religijne i narodowe współistnieją ze sobą zarówno na poziomie całej wspólnoty europejskiej, jak i w obrębie poszczególnych państw członkowskich.

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać swoje prace poprzez przygotowany w tym celu formularz zamieszczony na stronie internetowej www.dialog2008.pl, na której znajduje się również regulamin oraz dodatkowe informacje dotyczące konkursu.

Autorzy pięciu najlepszych esejów zaproszeni zostaną na konferencję podsumowującą obchody Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego w Polsce. W trakcie konferencji zostaną wręczone nagrody, w tym nagroda główna – laptop.

dsoe8zk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsoe8zk
dsoe8zk