Trwa ładowanie...

Daję słowo – poezja w rytmie rapu

Czy poezję i rap można połączyć? Okazuje się, że tak! Już 18 lipca w warszawskim Śnie Pszczoły rusza bitwa freestyle’owa – „Daję słowo”, w której uczestnicy zmierzą się z niecodziennym tematem – frazami z poezji księdza Jana Twardowskiego

Daję słowo – poezja w rytmie rapuŹródło:
d1u9o93
d1u9o93

Czy poezję i rap można połączyć? Okazuje się, że tak! Już 18 lipca w warszawskim Śnie Pszczoły rusza bitwa freestyle’owa – „Daję słowo”, w której uczestnicy zmierzą się z niecodziennym tematem – frazami z poezji księdza Jana Twardowskiego .

Akcja pod hasłem „Daję słowo” ma na celu pokazanie, jak dużą wartość ma wypowiedziane słowo. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, że słowo powinno łączyć, a nie dzielić, powinno być wypowiadane świadomie oraz w dobrym celu.

Pomysł na akcję „Daję słowo” powstał z prostego powodu – chcieliśmy dotrzeć z wierszami Twardowskiego do młodych ludzi, a przy okazji obalić obustronne stereotypy związane z poezją i rapem – mówią organizatorzy.

Imprezę poprowadzi znany raper – Theodor. W skład jury wejdą Rufin MC, Proceente – raperzy, którzy niejednokrotnie wygrali bitwy freestyle’owe oraz publiczność, mająca - w razie wątpliwości jury - decydujący głos.Uczestnicy, którzy chcieliby spróbować swoich sił i zmierzyć się z niepowtarzalnym tematem akcji, powinni wysłać swoje zgłoszenie do 15 lipca. Nagrodą główną w bitwie jest 400 złotych.

„Słowo zabiera głos" to cykl wydarzeń artystycznych, edukacyjnych i popularnonaukowych, związanych z Jubileuszem 100-lecia urodzin ks. Twardowskiego, realizowanych w różnych częściach Polski i za granicą. Przedsięwzięcie zostało objęte m.in. patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Samą akcję „Daję słowo” wspierają m.in. Popkiller, Rapduma, Glamrap.

(img|581195|center)

d1u9o93
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u9o93