Trwa ładowanie...

Czytamy dzieciom

Czytamy dzieciomŹródło: Inne
d2ghv2b
d2ghv2b

Dziś w Muzeum Powstania Warszawskiego zainaugurowany zostanie projekt „Czytamy dzieciom”. Co drugą sobotę miesiąca polscy aktorzy będą czytali najmłodszym fragmenty przedwojennych książek dla dzieci.

Czytanie będzie odbywało się na parterze muzeum - w Sali Małego Powstańca. Organizatorzy zapowiadają, że aktorzy będą interpretować zarówno znane utwory literackie, jak i te zapomniane lub zakazane w okresie PRL-u. Po lekturze muzealni instruktorzy będą prowadzić zajęcia plastyczne związane z przedstawionym tekstem.

1 czerwca Wojciech Malajkat przeczyta dzieciom z przedszkola nr 1 w Pruszkowie i wszystkim chętnym fragmenty słynnych Przygód Koziołka Matołka Kornela Makuszyńskiego, pisanych w latach 1933-34.

11 czerwca Alina Janowska przedstawi fragmenty Dzieci pana majstra Zofii Rogoszównej. Książka, wydana po raz pierwszy w 1921 roku, opowiada prostym, rytmicznym wierszem o sześciu pociechach majstra Tygodnia i jego żony, Niedzieli.

Na czas wakacji czytanie zostanie zawieszone. Projekt będzie kontynuowany od września, a swój udział w nim zapowiedzieli m.in. Marta Lipińska, Beata Tyszkiewicz, Krzysztof Kowalewski, Jerzy Zelnik, Adam Hanuszkiewicz, Piotr Adamczyk i Michał Żebrowski.

d2ghv2b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ghv2b

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj