Trwa ładowanie...
brown
23 kwietnia 2010, 13:33

Czy Walter Scott znał kod da Vinci?

Czy Walter Scott znał kod da Vinci?Źródło: Inne
d29coz4
d29coz4

Szkocki pisarz Sir Walter Scott znał tajemnice kodu da Vinci. Tak uważają poszukiwacze Świętego Graala i sensacji związanych z alternatywną historią Jezusa i Marii Magdaleny.

Tropiciele sensacji po przeczytaniu bestsellera Dana Browna odkryli, że sufit w osobistej bibliotece słynnego XIX wiecznego pisarza jest wierną kopią sklepienia w tajemniczej kaplicy templariuszy w Rosslyn.

Nie pomagają wyjaśnienia historyków, że Scott kazał skopiować sklepienie z Rosslyn w 1812 roku tylko dlatego, że pasjonowało go średniowiecze. Szkocki dziennik „The Scotsman” podaje, że do posiadłości pisarza w Abbotsford napływają tłumy domorosłych detektywów żądnych sensacji. Chcą oni przyjrzeć się dokładnie szczegółom sklepienia w nadziei dokonania sensacyjnego odkrycia.

Wielu tropicieli kodu da Vinci jest już przekonanych że Sir Walter Scott i jego posiadłość są brakującym ogniwem w przedstawionej przez Browna sensacyjnej historii poszukiwań Świętego Graala, spisku Kościoła i dzieła masonerii.

d29coz4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29coz4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj