Trwa ładowanie...

Czy nowa powieść Dana Browna zmieni rynek wydawniczy?

Czy nowa powieść Dana Browna zmieni rynek wydawniczy?Źródło: Knopf Doubleday/Dan Brown
d2ghv2b
d2ghv2b

W Kodzie Loenarda da Vinci bohater Dana Browna ujawniał prawdę o Świętym Graalu. W Aniołach i demonach dowodzi istnienia tajnego religijnego stowarzyszenia. W kolejnej, najnowszej powieści Brown znów uderzył w tajemnicze tony.

Nowa powieść The Lost Symbol ukaże się 15 września. Nakład powieści jest rekordowy, największy w historii – sześć i pół miliona egzemplarzy. Pisarz w największej tajemnicy pracował nad powieścią przez pięć lat; szczegóły znał on oraz specjaliści od marketingu, którzy są odpowiedzialni za promocję książki.

Amerykański wydawca powieści Dana Browna ogłosił ostatnio, że e-book The Last Symbol będzie dostępny w tym samym czasie, w którym odbędzie się premiera powieści.

- Nawet bardziej niż J.K. Rowling i jej seria powieści o Harrym Potterze, Dan Brown pokazał, że książka może stać się produktem kupowanym masowo i pomóc wydawcom w rozwijaniu nowych metod pracy, w tym sprzedaży e-booków – powiedział Joel Rickett z Viking Books.

d2ghv2b

Nowa wersja czytnika e-booków Kindle czeka na swą premierę w Wielkiej Brytanii, Sony Readers zdobywa coraz większą popularność, niedługo pojawi się na rynku Apple Tablet.

Czy nowa powieść Browna ma szansę zmienić rynek książki?
- Uwielbiam mój czytnik Sony, ale mam wrażenie, że to ciągle tylko prototyp. Jak każda nowinka technologiczna ma swoje ograniczenia. Nie jest zabawne, gdy kończy się zasilanie w chwili, gdy bohater ma właśnie wyjawić swój sekret – mówi Karolina Sutton, agentka literacka.

Część amerykańskich autorów, zwłaszcza autorów kryminałów, sprzedaje trzecią część swych tekstów w formie e-booków. Jednakże mimo faktu, że nowa powieść Browna ukaże się również jako e-book, wydawcy wiedzą, że najwięcej czytelników wybierze książkę papierową.

d2ghv2b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ghv2b

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj