Trwa ładowanie...

Czy miłość może odwrócić zły los?

Czy miłość może odwrócić zły los?Źródło: Inne
d3jl3df
d3jl3df

Nakładem wydawnictwa słowo/obraz terytoria w serii <#link|seria|17649|Terytoria Skandynawii#> ukazała się powieść Elisabeth Rynell Hohaj w przekładzie Ewy Mrozek-Sadowskiej. * *TERYTORIA SKANDYNAWII

Hohaj to opowieść o miłości silniej równie jak śmierć.

Dwie historie o miłości rozgrywające się w magicznej przestrzeni dalekiej Północy.
Kobieta zrozpaczona śmiercią ukochanego wyrusza na śnieżne pustkowia dalekiej krainy Hohaj, gdzie zima trwa niemal cały rok. Niespodziewanie trafia tam na ślady poruszającej historii sprzed kilkudziesięciu lat. Poznaje losy tajemniczego włóczęgi Arona oraz Iny, która po raz pierwszy sprzeciwia się upokarzającemu ją ojcu.

Lato wybucha w Hohaj tylko na krótką chwilę. Czy Aron i Ina zdążą się pokochać? Czy miłość może odwrócić zły los? Czy jest w stanie odkupić zbrodnię i zmazać hańbę? Czy jest silniejsza niż śmierć?

d3jl3df

O książce napisano:
Pełna liryzmu, niezwykle przejmująca opowieść o miłości, bólu i tęsknocie - Magnus Eriksson, „Svenska Dagbladet”
Jedna z najpiękniejszych zakochanych par we współczesnej literaturze szwedzkiej - Marie Peterson, „Göteborg-Posten”

Elisabeth Rynell urodziła się w Sztokholmie w 1954 roku, obecnie mieszka w Umeå. Zadebiutowała w 1975 roku zbiorem wierszy Lyrsvit m.m. gnöl. Tworzy zarówno poezję, jak i prozę. Jest autorką dwunastu książek. Jej powieść Hohaj została entuzjastycznie przyjęta przez szwedzkich czytelników. Uhonorowano ją literacką nagrodą gazety Aftonbladet, a także nagrodą Powieści Szwedzkiego Radia. W roku 2005 na jej podstawie nakręcony został film „Schneeland”.

d3jl3df
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jl3df