Trwa ładowanie...
d4c8jny

„Czas apokalipsy” XXI wieku

Pluton Wyrzutków to wspomnienia wojenne Seana Parnella, dowódcy plutonu „zielonych czaszek”, jednego z najbardziej zasłużonych oddziałów wojny afgańskiej, który w 2006 roku był w sercu wojny z islamskimi rebeliantami przy granicy z Pakistanem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„Czas apokalipsy” XXI wieku
("__wlasne)
d4c8jny

3 października 2012r. ukazała się książka Pluton Wyrzutków Seana Parnella , która została wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego.

* Pluton Wyrzutków to wspomnienia wojenne Seana Parnella , dowódcy plutonu „zielonych czaszek”, jednego z najbardziej zasłużonych oddziałów wojny afgańskiej, który w 2006 roku był w sercu wojny z islamskimi rebeliantami przy granicy z Pakistanem.*

Kto z nas, oglądając w serwisach informacyjnych relacje z Afganistanu, nie zastanawiał się, co tam NAPRAWDĘ się dzieje?

d4c8jny

Męstwo i przerażenie, okrucieństwo i współczucie, duma i palący wstyd – wojenna codzienność oficera piechoty amerykańskiej. Ta znakomita książka pozwala znaleźć się na chwilę w samym centrum działań wojennych, poczuć przypływ adrenaliny i prawdziwe emocje oraz obserwować, jak tworzą się wyjątkowe więzi łączące towarzyszy broni na zawsze.

„Kolejna eksplozja nad naszymi głowami ścięła korony kilku dalszych drzew i zasypała nas wirującymi gałęziami. Rozpryskowe pociski moździerzowe. Wcześniej nie spotkaliśmy się tutaj z tak zaawansowaną technicznie bronią.

Daleko na lewej flance Sabatke stał odważnie pośrodku tej trąby powietrznej, krzycząc do swoich ludzi, żeby się gdzieś ukryli. Pocisk moździerzowy wybuchł zaledwie kilka metrów od niego. Zakrył twarz ręką, ale nie przypadł do ziemi; wciąż wystawiony na kule, krzyczał do swoich ludzi, którzy leżeli na płask wokół jego hummera. Kule rykoszetowały od wozu, wzniecając kłęby pyłu pod nogami Sabatkego. Wydawało się, że nie zważa na niebezpieczeństwo” (fragment książki).

Porywająca lektura dla fanów Helikoptera w ogniu i Szeregowca Ryana.

d4c8jny

Dzięki Plutonowi Wyrzutków znowu poczułem się jak na polu bitwy. To przepełniona pasją opowieść, która pokazuje, że w walce, ludzie na co dzień dramatycznie różniący się od siebie, stają się jednością. Parnell i walczący u jego boku żołnierze to odważni bohaterowie – prawdziwi twardziele.

Chris Kyle, autor książki Cel snajpera

Sean Parnell to jeden z najbardziej interesujących współczesnych autorów wojennych, którzy walczyli na frontach w czasie wojny z terrorem – nie było takiego od wielu lat. Jego pierwszoosobowy opis wzmożonych walk w Afganistanie wciśnie czytelnika w fotel.

Paul E. Vallely, emerytowany Generał Major Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych, były analityk wojskowy FOX News.

d4c8jny

Podziel się opinią

Share

d4c8jny

d4c8jny