Trwa ładowanie...
dgu08q9
niemcy
23 kwietnia 2010, 13:46

Cykl audycji „Pokój Literacki Polska” w niemieckim radiu i internecie

dgu08q9
dgu08q9

Polska twórczość zaistniała na rynku niemieckim w trzech etapach: najpierw poprzez wkład Karola Dedecjusza, potem przełomem była prezentacja literatury polskiej na Światowych Targach Książki we Frankfurcie 2000 r. W mediach jeszcze jej nigdy nie było.

Od 17 czerwca 2007 r. nadawana jest na antenie Radio Rhein Welle, co cztery tygodnie, audycja Pokój literacki Polska po polsku i po niemiecku poświęcona polskiej literaturze i muzyce. Cykl radiowy odbierać można na fali 92,5 UKW i w internecie na całym świecie. Projekt łączy oba narody na podłożu kulturowym; propaguje dobry obraz Polaka za granicą i wychodzi poza stereotypy. Dla osób niemających kontaktu z Polską umożliwia zapoznanie się z polską historią literatury i kulturą. Dla innych służy poszerzeniu wiedzy o Polsce. Polakom żyjącym w Niemczech umożliwia kontakt z polską kulturą.

W roku 2007 gośćmi audycji byli: Jakub Wawrzyniak, wicekonsul z Kolonii, Andrzej Kosendiak, Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans z Wrocławia, dr Andrzej Kałuża, rzecznik prasowy DPI w Darmstadt, dr Helmut Miller, burmistrz miasta Wiesbaden, Magdalena Ślusarska, dyrektor Instytutu Książki z Krakowa.

W roku 2008: Rita Thies Kierownik Działu Kultury w Wiesbaden, Andrzej Stasiuk , pisarz, Peter Gehrisch, założyciel i długoletni redaktor naczelny czasopisma Ostragehege, Frank Albers, Fundacja Roberta Boscha.

dgu08q9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgu08q9

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj