Trwa ładowanie...
d412s6h
niemcy
23-04-2010 13:46

Cykl audycji „Pokój Literacki Polska” w niemieckim radiu i internecie

Share
d412s6h

Polska twórczość zaistniała na rynku niemieckim w trzech etapach: najpierw poprzez wkład Karola Dedecjusza, potem przełomem była prezentacja literatury polskiej na Światowych Targach Książki we Frankfurcie 2000 r. W mediach jeszcze jej nigdy nie było.

Od 17 czerwca 2007 r. nadawana jest na antenie Radio Rhein Welle, co cztery tygodnie, audycja Pokój literacki Polska po polsku i po niemiecku poświęcona polskiej literaturze i muzyce. Cykl radiowy odbierać można na fali 92,5 UKW i w internecie na całym świecie. Projekt łączy oba narody na podłożu kulturowym; propaguje dobry obraz Polaka za granicą i wychodzi poza stereotypy. Dla osób niemających kontaktu z Polską umożliwia zapoznanie się z polską historią literatury i kulturą. Dla innych służy poszerzeniu wiedzy o Polsce. Polakom żyjącym w Niemczech umożliwia kontakt z polską kulturą.

W roku 2007 gośćmi audycji byli: Jakub Wawrzyniak, wicekonsul z Kolonii, Andrzej Kosendiak, Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans z Wrocławia, dr Andrzej Kałuża, rzecznik prasowy DPI w Darmstadt, dr Helmut Miller, burmistrz miasta Wiesbaden, Magdalena Ślusarska, dyrektor Instytutu Książki z Krakowa.

W roku 2008: Rita Thies Kierownik Działu Kultury w Wiesbaden, Andrzej Stasiuk , pisarz, Peter Gehrisch, założyciel i długoletni redaktor naczelny czasopisma Ostragehege, Frank Albers, Fundacja Roberta Boscha.

d412s6h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d412s6h