Trwa ładowanie...

Costa Book Awards - nominacje

Costa Book Awards - nominacjeŹródło: Inne
d30doe3

Znamy nazwiska nominowanych do Costa Book Awards. Na krótkiej liście nominowanych znalazła się laureatka Bookera.

Hilary Mantel zmierzy się w swojej kategorii z takimi autorami, jak Penelope Lively , Colm Toibin czy Christopher Nicholson.

Zwycięzcę poznamy 5 stycznia; ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się 26 stycznia.

Po raz pierwszy do nagrody nominowano zmarłych autorów: Simona Graya (w kategorii biografia) oraz Siobhan Dowd (w kategorii książek dla dzieci)
.

d30doe3

Costa Book Awards jest jedna z najważniejszych nagród literackich w Wielkiej Brytanii. Wszystkie książki, które są do niej nominowane, muszą być napisane przez angielskich lub irlandzkich autorów. Najczęściej nagroda za najlepszą książkę trafiała do autora powieści (dziewięć razy), pięć razy nagrodzono tomik poetycki i biografię, cztery razy – debiutancki utwór. Książka dla dzieci wygrała tylko raz.

Oto lista nominowanych:
w kategorii najlepsza powieść - Penelope Lively za Family Album; Hilary Mantel za Wolf Hall; Christopher Nicholson za The Elephant Keeper; Colm Toibin za Brooklyn .

w kategorii powieść debiutancka - Rachel Heath The Finest Type of English Womanhood; Peter Murphy za John the Revelator; Raphael Selbourne za Beauty; Ali Shaw za The Girl with Glass Feet.

w kategorii biografia - Graham Farmelo za The Strangest Man The Hidden Life of Paul Dirac, Quantum Genius; William Fiennes za The Music Room; Simon Gray za Coda; Caroline Moorehead za Dancing to the Precipice

w kategorii poezja - Clive James za Angels Over Elsinore; Katharine Kilalea za One Eye'd Leigh; Ruth Padel za Darwin: A Life in Poems; Christopher Reid za A Scattering

w kategorii książka dla dzieci - Siobhan Dowd za Solace of the Road; Mary Hoffman za Troubadour; Patrick Ness za The Ask and the Answer (Chaos Walking: Book Two); Anna Perera za Guantanamo Boy

d30doe3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30doe3