Trwa ładowanie...
dfsin7b

Corso Polonia - wielki festiwal kultury polskiej w Rzymie

dfsin7b
dfsin7b

Już po raz szósty w Rzymie odbędzie się od 19 września do 18 października wielki festiwal kultury polskiej „Corso Polonia”, zorganizowany przez Instytut Polski.

Podczas licznych imprez, spektakli i koncertów zaprezentowana zostanie poezja Zbigniewa Herberta i Tadeusza Różewicza , wystąpi Leszek Możdżer, obejrzeć będzie można najciekawsze polskie filmy ostatnich lat.

Specjalny hołd zostanie oddany 6 października zmarłemu 10 lat temu Zbigniewowi Herbertowi podczas wieczoru poetyckiego w Instytucie Polskim. 10 października odbędzie się prezentacja obszernego, wydanego niedawno we Włoszech zbioru poezji Tadeusza Różewicza z lat 1947-2004.

14 października włoscy i polscy przyjaciele wspominać będą poetę Jerzego Hordyńskiego, który zmarł przed 10 laty w Rzymie. W wieczorze udział weźmie między innymi poetka Urszula Kozioł .

„Nowy bohater polskiego kina” - takie jest hasło przeglądu polskich filmów, w ramach którego odbędą się projekcje „Sztuczek” Andrzeja Jakimowskiego, filmu „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” Marka Koterskiego i „Pora umierać” Doroty Kędzierzawskiej.

dfsin7b

1 i 2 października odbędzie się zaś wielki przegląd filmów Marcela Łozińskiego, który zakończy spotkanie z tym znanym na świecie reżyserem i dokumentalistą.

Wystąpią również Teatr Okazjonalny Joanny Czajkowskiej i Jacka Krawczyka oraz Stowarzyszenie Teatralne Chorea.

20 i 21 września w parku Villa Borghese specjalne atrakcje zostaną przygotowane dla dzieci - będą mogły poznać bajkę o Złotej Kaczce oraz inne polskie bajki i wiersze dla najmłodszych. Odbędzie się również wystawa ilustracji książek dla dzieci oraz koncert tria Janusza Prusinowskiego.

W klubie jazzowym Casa del Jazz wystąpi 4 października trio Marcina Wasilewskiego, a 11 października - pianista Leszek Możdżer wraz z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco.

Również w czasie festiwalu 7 października w Instytucie Polskim odbędzie się wieczór, poświęcony wydarzeniom marca 1968 roku w Polsce. Zaprezentowany zostanie film dokumentalny „Dworzec Gdański”, a gościem specjalnym będzie Seweryn Blumsztajn.

dfsin7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfsin7b