Trwa ładowanie...

Coraz bliżej wyjaśnienia sprawy tańszych podręczników

Coraz bliżej wyjaśnienia sprawy tańszych podręcznikówŹródło: Inne
d4gu9nv
d4gu9nv

Walne Zgromadzenie Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki podejmie decyzję, czy podpisać porozumienie z ministerstwem edukacji w sprawie sposobów obniżenia cen podręczników - poinformował szef sekcji Piotr Marciszuk.

Dokument powstał podczas prac zespołu negocjacyjnego, w którego skład weszli przedstawiciele MEiN i wydawców. Wcześniej porozumienie odrzuciło prezydium sekcji.

– Nie mogliśmy się zgodzić na zapis, dodany pod sam koniec prac zespołu, mówiący, że cena detaliczna książki spadnie o 25 proc. To nie zależy tylko od nas i nie możemy tego zagwarantować, a wprowadzenie tego zapisu sprawiłoby, że rodzice uczniów oczekiwaliby takiej właśnie obniżki cen. To doprowadziłoby do niepotrzebnego zamieszania – wyjaśnił Marciszuk.

Po odrzuceniu przez wydawców porozumienia, zespół negocjacyjny spotkał się jeszcze raz i przeredagował kontrowersyjny zapis. Jak zaznaczył Marciszuk, tekst jest teraz lepszy. Dodał, że wydawcy popierają wszystkie pozostałe zapisy porozumienia.

Spotkanie wydawców odbędzie się z okazji XX Targów Książki Edukacyjnej, które rozpoczynają się w czwartek w Warszawie.

d4gu9nv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gu9nv

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj