Trwa ładowanie...
aktor
23-04-2010 13:35

Co wydaje, czyta i pisze Viggo Mortensen

Co wydaje, czyta i pisze Viggo MortensenŹródło: Inne
db6ktge
db6ktge

Viggo Mortensen jest nie tylko aktorem, ale również autorem książek łączących malarstwo i fotografię z poezją. Teraz jest również wydawcą.

Jego wydawnictwo Perceval Press swą nazwę zawdzięcza mitowi o Świętm Gralu.

W 2003 roku nakładem Perceval Press ukazały się trzy tytuły: Miyelo, 45301 i For Wellington. Viggo Mortensen publikuje niewiele, dochody nie są oszałamiające, ale również nakłady na reklamę nie są wysokie. Książki można kupować przez Internet w księgarni wydawnictwa na stronie www.percevalpress.com.

Jak mówi Viggo Mortensen celem tego przedsięwzięcia jest pokazanie światu takich dzieł, które w innych okolicznościach być może nigdy nie ujrzałyby światła dziennego.

db6ktge

Literacki gust Mortensena nie pokrywa się z tym, co jest w danej chwili popularne. Tej jesieni na przykład ukaże się nakładem jego wydawnictwa hiszpańskojęzyczna publikacja – antologia poświęcona nowoczesnej sztuce kubańskiej. Jednak najbardziej wyczekiwaną publikacją jest książka samego Mortensena I Forget You for Ever. Książka ukaże się w listopadzie w nakładzie 2 tysięcy egzemplarzy.

W wydawnictwie pracuje również młody brat aktora oraz Sandra Fu, Pilar Perez i Michelle Perez, które zajmują się m.in. projektami okładek. Viggo Mortensen pytany, kto jest szefem firmy, odpowiada, że prawdopodobnie nikt.

db6ktge
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db6ktge