Trwa ładowanie...

„Co dwie brody to nie jedna” – pierwsza polska książka o brodach

Nakładem Wydawnictwa Alegoria ukazała się książka o męskim zaroście. – Chciałam, by ta pozycja dawała maksimum wiedzy na temat męskiego zarostu. Oczywiście momentami z przymrużeniem oka – mówi autorka, Aleksandra Woldańska-Płocińska

„Co dwie brody to nie jedna” – pierwsza polska książka o brodachŹródło: "__wlasne
d2qow1z
d2qow1z

Nakładem Wydawnictwa Alegoria ukazała się książka o męskim zaroście. – Chciałam, by ta pozycja dawała maksimum wiedzy na temat męskiego zarostu. Oczywiście momentami z przymrużeniem oka – mówi autorka, Aleksandra Woldańska-Płocińska.

W książce opisano historię zarostu, jego filozoficzne i społeczne aspekty, podano klasyfikację rodzajów, poruszono także temat fenomenu zarostu u kobiet. - Nie jest to publikacja skierowana wyłącznie do osób obdarzonych zarostem, nie zawiera bowiem porad dotyczących zapuszczenia i pielęgnacji owłosienia. Jest to bardziej kompendium wiedzy o zaroście. Jestem przekonana, że ta książka okaże się interesująca dla każdego, bo przecież zarost zajmuje ważne miejsce w naszej kulturze, a mam wrażenie, że dotąd ten fenomen nie został należycie opisany – mówi autorka.

Książkę zdobi kilkadziesiąt ilustracji, opracowanych w całości przez autorkę, a wprowadzone przez nią rodzaje zarostu ilustrują portrety sławnych brodaczy, m. in. prezydenta Lincolna, Chaplina, Salvadora Dali czy Marksa. - Moim celem było opracowanie książki dla dorosłych, w której tekst i ilustracje odgrywałyby równorzędne role – dodaje autorka.

- Tematyka zarostu interesowała mnie od dłuższego czasu. To właśnie temu zagadnieniu poświęciłam swoją pracę magisterską. Zebrany materiał zaciekawił jednak wydawcę i tak powstała książka „Co dwie brody to nie jedna” – wyjaśnia Aleksandra Woldańska-Płocińska.

d2qow1z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qow1z

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj