Trwa ładowanie...
d3h4kxn
miłosz
16-07-2013 15:46

Co dwa lata chcą czcić Miłosza

d3h4kxn
d3h4kxn

Festiwal Poetycki imienia Czesława Miłosza mają zamiar zorganizować przyjaciele poety. Raz na 2 lata do Krakowa przyjeżdżaliby poeci z całego świata, by czytać wiersze i dyskutować o poezji. Impreza ma być wzorowana na Spotkaniach Poetów.

Tego typu imprezy organizowano w Krakowie już 2 razy i zawsze przyciągały zarówno światowe sławy jak i tłumy czytelników. Współorganizatorem spotkań był wówczas sam Czesław Miłosz.

"- Miłosz był dumny i szczęśliwy, że może brać w tych imprezach udział i im patronować. Byłoby to zrealizowanie jego wielkiego marzenia, a zarazem upamiętnienie jego imienia w żywej formie. Poeci spotykaliby się tutaj razem z krytykami i badaczami jego twórczości, mogliby o tej poezji rozmawiać" - podkreśla Jerzy Illg z wydawnictwa Znak w Krakowie.

Pierwszy festiwal pomysłodawcy chcą zorganizować wiosną przyszłego roku. Część pieniędzy obiecał już Instytut Książki w Krakowie.

Czesław Miłosz zmarł w Krakowie 14 sierpnia. Najprawdopodobniej jedna z krakowskich ulic zostanie wkrótce nazwana jego imieniem.

d3h4kxn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h4kxn