Trwa ładowanie...

Mogli wykorzystać głosowanie na RPO. Woleli się podłożyć

Zdaniem Wojciecha Chmielarza Platforma zmarnowała świetną okazję i pokazała swoją niedojrzałość polityczną (ujął to dosadniej). Chodzi o sejmowe głosowanie na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. "I właśnie dlatego, o ile nie potknie się o własne nogi, Kaczyński będzie rządził Polską do swojej śmierci i kilka lat dłużej" - zawyrokował autor "Żmijowiska".

Share
Wojciech Chmielarz o zachowaniu partii Borysa Budki podczas głosowania na nowego RPO
Wojciech Chmielarz o zachowaniu partii Borysa Budki podczas głosowania na nowego RPO
d8dz76s

Jeden z najpopularniejszych polskich autorów powieści kryminalnych przywołał na swoim Facebooku anegdotę. Opisana przez niego "awantura" pokazywała, że czasami poparcie strony sporu nie przynosi żadnych strat, a może dać wiele korzyści. Zdaniem Wojciecha Chmielarza krótkowzroczna PO zaprzepaściła właśnie okazję na wzmocnienie swojej pozycji wśród partii opozycyjnych.

"We wczorajszym głosowaniu Lewica zagłosowała za kandydatem PO, natomiast kiedy przyszło go głosowania za kandydatem Lewicy, to PO pokazała swoim kolegom i koleżankom" środkowy palec (pisarz ujął to dosadniej).

Zobacz: Patryk Jaki o kandydacie Lewicy na RPO Piotrze Ikonowiczu. Nieoczywisty komentarz

Zdaniem Chmielarza Borys Budka i inni członkowie jego ugrupowania mogli podczas czwartkowego głosowania wykonać nic niekosztujący gest. "Wiadomo było, że Piotr Ikonowicz nie miał szans w tym głosowaniu" - stwierdził powieściopisarz. Natomiast, popierając jego kandydaturę, politycy Platformy mogliby wykazać się dyplomacją i zyskać asa w rękawie w rozgrywkach z Lewicą.

d8dz76s

Jak pokazuje pisarz, poparcie kandydatury Piotra Ikonowicza miałoby wartość symboliczną i świadczyłoby o tym, że PO zależy na "dobru wspólnym". Innymi słowy, jej przedstawiciele tego samego mogliby oczekiwać od Lewicy. Zamiast tego politycy największego ugrupowania opozycyjnego "woleli wszystkim dookoła pokazać, że nie ma z nim co rozmawiać o czymkolwiek, dopóki nie trzyma się ich mocno za jaja" - stwierdził dostatnie.

Konkluzja? "I właśnie dlatego, o ile nie potknie się o własne nogi, Kaczyński będzie rządził Polską do swojej śmierci i kilka lat dłużej" - podsumował swój post Chmielarz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d8dz76s

Podziel się opinią

Share
d8dz76s
d8dz76s