Trwa ładowanie...
matura
23-04-2010 13:51

Charytatywna matura VIP-ów w Sosnowcu - najlepsi bibliotekarze

Charytatywna matura VIP-ów w Sosnowcu - najlepsi bibliotekarzeŹródło: PAP/Darek Delmanowicz
d2epnkn
d2epnkn

Bibliotekarze okazali się grupą zawodową, która najlepiej poradziła sobie we wtorek z maturą dla VIP-ów, zorganizowaną w celu wsparcia Zespołu Szkół Specjalnych w Sosnowcu przez miejscową Wyższą Szkołę Humanitas.

Drugie miejsce zajęła grupa naukowców, trzecie - samorządowcy, a czwarte - policjanci. Wśród piszących „Maturę Bis” z języka polskiego był m.in. śląski komendant wojewódzki policji oraz byli i obecni parlamentarzyści. Prac nie podpisywano imieniem i nazwiskiem, a jedynie nazwą swojej grupy.

Test był krótszy niż prawdziwa matura - trwał 40 minut. Piszący musieli się wykazać nie tylko wiedzą z literatury, ale i umiejętnościami literackimi - jednym z zadań było napisanie fraszki sławiącej maturę lub dowolnego poetę epoki romantyzmu.

Zadbano też o maturalną atmosferę - egzaminowani otrzymali testy w zalakowanych kopertach, a przedstawiciele „komitetu rodzicielskiego” roznosili podczas egzaminu kanapki nadziewane... ściągami. Po sprawdzeniu prac ogłoszono wyniki i rozdano świadectwa dojrzałości - bibliotekarze otrzymali te z czerwonym paskiem.

Maturze towarzyszył kiermasz przedmiotów wykonanych przez podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych nr 4. Jak poinformował rzecznik Wyższej Szkoły Humanitas Michał Kaczmarczyk, z ich sprzedaży uzyskano 800 zł, które zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych dla tej placówki.

d2epnkn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2epnkn