Trwa ładowanie...
hitler
23-04-2010 13:44

Centralna Rada Żydów za publikacją Mein Kampf z krytycznym komentarzem

Centralna Rada Żydów za publikacją Mein Kampf z krytycznym komentarzemŹródło: Inne
d21egi4
d21egi4

Centralna Rada Żydów w Niemczech opowiedziała się za opublikowaniem książki Adolfa Hitlera Mein Kampf , opatrzonej krytycznym, naukowym komentarzem.

Zdaniem sekretarza generalnego rady Stephana Kramera publikacja powinna także ukazać się w Internecie.

Centralna Rada Żydów jest gotowa na współpracę w opracowaniu komentarza i zaangażowanie na rzecz przekonania do publikacji rządu Bawarii (właściciela praw autorskich do Mein Kampf ) - informuje w internetowym wydaniu „Sueddeutsche Zeitung”, powołując się na radiowy wywiad Kramera.

O solidnie naukowo opracowaną publikację Mein Kampf zabiegają także niemieccy naukowcy z Monachium i Norymbergi. Krytyczne komentarze, prostujące nieprawdziwe informacje i teorie Hitlera miałyby służyć edukacji i zapobiec wykorzystaniu książki do celów propagandowych.

d21egi4

Jakiejkolwiek publikacji Mein Kampf kategorycznie sprzeciwia się rząd Bawarii. Swoje stanowisko tłumaczy poczuciem odpowiedzialności i szacunku dla pamięci ofiar holokaustu.

- Odstąpienie od dotychczasowej praktyki wywołałoby wielkie poruszenie w kraju i za granicą, jak również spotkałoby się prawdopodobnie z głębokim niezrozumieniem - oświadczyło bawarskie Ministerstwo Finansów.

W 2015 roku, 70 lat po śmierci Hitlera, prawa Bawarii do Mein Kampf wygasną.

d21egi4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21egi4