Trwa ładowanie...
klasztor
23 kwietnia 2010, 13:29

Cenna księga zrabowana z klasztoru - znaleziona

Cenna księga zrabowana z klasztoru - znalezionaŹródło: Inne
d29coz4
d29coz4

Stołeczna policja odzyskała graduał (zbiór pieśni mszalnych) z XV wieku, skradziony w zeszłym roku z klasztoru oo. Salezjanów w Czerwińsku.

Wartość eksponatu szacowana jest według policji na 15 milionów dolarów. Zatrzymano trzy osoby związane ze sprawą.

Jak podała Anna Kiliszek z zespołu prasowego KSP, zabytek odzyskano dzięki doskonałej pracy operacyjnej policjantów z Woli. Otrzymali oni informację, że unikat może znajdować się w mieszkaniu na Woli. W środę rano weszli do lokalu przy ulicy Dzielnej, ale w mieszkaniu nic nie znaleziono.

Policjanci postanowili jeszcze sprawdzić zawartość piwnic - poszukiwaną księgę odkryli w tekturowym pudle. Zabytek natychmiast został zabezpieczony przez technika kryminalistyki i przewieziony do Komendy Stołecznej Policji.

Do wyjaśnienia tej sprawy zatrzymano trzy osoby: 52-letniego Janusza R., 26-letniego Dariusza R. oraz 21-letnią Martę L.

Kradzież graduału i innych zabytkowych przedmiotów z klasztoru w Czerwińsku była opisywana w mediach w sierpniu ubiegłego roku.

d29coz4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29coz4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj