Trwa ładowanie...

„Cała Polska czyta dzieciom” już siódmy rok

„Cała Polska czyta dzieciom” już siódmy rokŹródło: Inne
d4jvpf8
d4jvpf8

Już po raz siódmy twórcy kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” przyznali swoje doroczne nagrody dla najaktywniejszych animatorów akcji.

VII Finał kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, której głównym koordynatorem jest Fundacja ABCXXI, odbył się w poniedziałek w warszawskim Teatrze Żydowskim. Gala z udziałem Kabaretu Moralnego Niepokoju stała się dla organizatorów okazją do podziękowania licznym wolontariuszom oraz firmom i instytucjom, które promują kampanię czytania i na różne sposoby wspierają działania Fundacji.

Podczas gali wręczono doroczne nagrody w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. Jury wybierało w tym roku spośród 167 sprawozdań z całego kraju i zdecydowało o przyznaniu siedmiu Super Statuetek, trzech Statuetek, 18 Medali oraz 7 Wyróżnień Specjalnych. W poniedziałek odbierali je nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy placówek kulturalno-oświatowych z całego kraju.

Nagrodę specjalną za całokształt twórczości otrzymał profesor Maciej Wojtyszko , reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, autor książek dla dzieci takich jak Bromba i inni czy Antycyponek.

d4jvpf8

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” ma na celu zachęcenie rodziców i wychowawców do codziennego 20-minutowego głośnego czytania dzieciom. Organizatorzy przekonują, że jest ono najlepszym sposobem wspólnego spędzania czasu i najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka, które w ten sposób uczy się obcowania z literaturą i wyrabia w sobie nawyk sięgania po książki.

Do najważniejszych imprez zainicjowanych przez fundację należą: czerwcowy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, cykl imprez pt. „Czytanie zbliża” integrujących dzieci niepełnosprawne i zdrowe, Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka. Do ogłoszonych przez fundację programów „Czytające szkoły” i „Klub Czytających Przedszkoli” przystąpiło już ponad 1300 szkół i ponad 1200 przedszkoli z całego kraju.

d4jvpf8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jvpf8