W sobotę 29 września odbędzie się ogólnopolska akcja - dzień wspólnego czytania pod hasłem Czytajmy razem. Jej celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Patronat nad akcją sprawuje Polska Izba Książki oraz Fundacja ABC XXI - Program Zdrowia Emocjonalnego, inicjator rozpoczętej w czerwcu kampanii Cała Polska czyta dzieciom. W organizację dnia wspólnego czytania włączyli się wydawcy, księgarze i biblioteki w całym kraju. Imprezy odbywać się będą w centralnych punktach miast, wszędzie o tej samej porze czyli w godzinach od 11.00 do 14.00. Do udziału w akcji zgłosiły się następujące miasta: Białystok, Bielsko-Biała, Gdynia, Iłża, Katowice, Kielce, Kraków, Krosno, Kudowa-Zdrój, Lublin, Łódź, Mielec, Olsztyn, Oświęcim, Pelplin, Poznań, Siedlce, Szczecin, Tarnów, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, Oleśnica, Polkowice.
Program czytania dzieciom pod hasłem Cała Polska czyta dzieciom ma zachęcić rodziców, nauczycieli oraz innych dorosłych do głośnego czytania dzieciom co najmniej przez 20 minut dziennie i tym sposobem wpajania im nawyku czytania na całe życie.
Każde miasto na podstawie ogólnego programu przygotowuje indywidualnie swój własny scenariusz zależnie od inwencji i potrzeb. W Warszawie na Rynku Nowego Miasta stanie podium, na którym autorzy, aktorzy i osoby publiczne będą czytały fragmenty utworów literackich. W Poznaniu akcja będzie przebiegać pod hasłem Książki mojego dzieciństwa. W Krakowie spotkanie będzie mieć charakter przedstawienia teatralnego. W Kielcach do udziału w głośnym czytaniu zostali zaproszeni pisarze, politycy, dziennikarze, ludzie kultury oraz obywatele miasta i regionu.