Trwa ładowanie...
choroba
23-04-2010 13:52

Była prawniczka Jacksona mówi

Była prawniczka Jacksona mówiŹródło: Inne
d421cub
d421cub

Nakładem wydawnictwa Videograf II ukazała się książka Terri Cheney Na huśtawce emocji. Moje zmagania z chorobą dwubiegunową .

W tej wstrząsającej, a zarazem pełnej nadziei opowieści, Terri Cheney – prawniczka reprezentująca m.in. Michaela Jacksona i Quincy Jonesa – przedstawia objawy i skutki niszczycielskiej choroby, która omal jej nie zabiła.

Borykając się na przemian z czarnymi głębinami depresji i beztroskimi wyżynami manii, autorka doświadczyła ekstremalnych emocji i przeżyć. W swojej książce opowiada o wielokrotnych próbach samobójczych, stanach bliskich śmierci, nocach w więzieniu, niekontrolowanych ekscesach seksualnych, problemach w pracy i zniszczonych przez chorobę przyjaźniach. Pokazuje swoją walkę o zachowanie równowagi psychicznej – kolejne cudowne leki, ucieczka w alkohol, terapie u psychologów, a wreszcie ratujące życie elektrowstrząsy.

Terri Cheney porzuciła w końcu pracę w dużej kancelarii prawnej i obecnie zajmuje się ludźmi chorymi psychicznie. Jej książka przez ponad miesiąc utrzymywała się na czołowych miejscach listy bestsellerów „New York Timesa”, a prawa do przekładu zostały sprzedane do 10 krajów. Prawa do stworzenia serialu na podstawie książki zakupiła telewizja HBO.

d421cub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d421cub