Trwa ładowanie...

Burmistrz chilijskiego miasteczka został nowym wrogiem Jamesa Bonda

Burmistrz chilijskiego miasteczka został nowym wrogiem Jamesa BondaŹródło: Inne
d4b4u94
d4b4u94

Burmistrz miasteczka Baquedano na północy Chile został nowym wrogiem superszpiega tajnych służb jej królewskiej mości Jamesa Bonda, gdyż nieproszony wtargnął na plan kręconego w pobliżu najnowszego filmu o przygodach agenta 007.

Burmistrz Carlos Lopez w czasie zdjęć wjechał swym samochodem między auto odgrywającego rolę Bonda Daniela Craiga i kamery. Chciał w ten sposób zaprotestować przeciw używaniu Chile do przedstawienia Boliwii. Za zakłócanie porządku trafił do aresztu - podała chilijska policja.

James Bond w najnowszej części filmu, zatytułowanej „Quantum of Solace”, na krótko odwiedza Boliwię. Producenci zdecydowali się jednak kręcić zdjęcia w sąsiednim Chile. To wywołało oburzenie miejscowej ludności.

d4b4u94

Baquedano położone jest bowiem na terenach odebranych przez Chile Boliwii po wojnie z przełomu XIX i XX wieku. Sprawa wciąż wywołuje kontrowersje i spory po obu stronach granicy.

W miasteczku już wcześniej doszło do kilku protestów, gdyż ekipy filmowców paradowały obwieszone boliwijskimi flagami. Władze do ochrony filmowców skierowały policyjne oddziały prewencji.
„Chile to Chile. Nie jesteśmy boliwijskimi Indianami. Zjeżdżajcie, brytyjscy imperialiści” - napisała jedna z miejscowych gazet.

d4b4u94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b4u94