Trwa ładowanie...

Brytyjskie tournée Olgi Tokarczuk

Brytyjskie tournée Olgi Tokarczuk

Brytyjskie tournée Olgi TokarczukŹródło: PAP/Adam Hawałej
d1mqoc2
d1mqoc2

* Olga Tokarczuk pojawi się aż na trzech wydarzeniach literackich w Wielkiej Brytanii, by promować angielskie wydanie swojego polskiego bestsellera Prawiek i inne czasy (Primeval and Other Times). Jest to druga powieść polskiej pisarki po Domu dziennym, domu nocnym (House of Day, House of Night), która ukazała się na rynku brytyjskim.*

Rozmowy z autorką będą prowadzić wybitna dziennikarka BBC Rosie Goldsmith, tłumaczka Antonia Lloyd-Jones, oraz znawczyni literatury polskiej z uniwersytetu w Glasgow, dr Elwira Grossman.

Instytut Kultury Polskiej zaprasza na spotkania z Tokarczuk podczas festiwalu literackiego The Guardian Hay Festival (30 maja, godz. 13.00), w słynnej londyńskiej księgarni London Review Bookshop (1 czerwca, godz. 19.00), oraz w księgarni Waterstone’s w Glasgow (3 czerwca, godz. 18.00).

Pierwsze spotkanie autorki odbędzie się podczas największego brytyjskiego festiwalu literackiego, The Guardian Hay Festival, i będzie dotyczyło właśnie fascynujących dziejów współczesnej Europy oraz literatury, która je opisuje. Tokarczuk będzie rozmawiać ze słynną dziennikarką BBC i wielką orędowniczką literatury europejskiej, Rosie Goldsmith. W spotkaniu udział weźmie także hiszpańska pisarka Almudena Grandes. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o 13.00 w namiocie Oxfam Studio. Bilety w cenie £5 można kupić na stronie www.hayfestival.com lub dzwoniąc na numer 01497 822 629.

d1mqoc2

* Tokarczuk i Goldsmith będą kontynuować rozpoczętą na festiwalu Hay rozmowę w londyńskiej księgarni London Review Bookshop, prowadzonej przez zespół kultowego dwutygodnika literackiego London Review of Books.*Tym razem tematem będą również inne książki Tokarczuk m.in. wspomniany już Dom dzienny, dom nocny , a także jej najnowsza publikacja, która ukazała się w Polsce w tym roku, Prowadź swój pług przez kości umarłych . Pierwsza to powieść spleciona z dziesiątek szkiców, połączonych wątkiem domu, zarówno tego materialnego jak i nieuchwytnego, wyobrażonego. Druga pozycja to pasjonujący kryminał, nasączony charakterystyczną dla pisarki magiczną nutą, w którym główna bohaterka tropi sprawcę morderstw w okolicznych lasach dzięki umiejętności czytania w gwiazdach. Wydarzenie jest częścią Weekendu Literatury Światowej organizowanego już po raz drugi przez London Review
Bookshop, podczas którego 25 pisarzy z różnych krajów będzie prezentować londyńskiej publiczności swój imponujący dorobek. Rozmowa z Tokarczuk odbędzie się 1 czerwca o godz. 19.00, a bilety w cenie £6 można zarezerwować na stronie www.lrbshop.co.uk.

Szkocka publiczność będzie mogła zapoznać się z twórczością Tokarczuk podczas trzeciego spotkanie, które odbędzie się w księgarni Waterstone’s w Glasgow. Oprócz pisarki, w dyskusji prowadzonej przez znawczynię polskiej literatury i wykładowczynię na Glasgow Uniwersity, dr Elwirę Grossman, weźmie udział także Antonia Lloyd-Jones, wybitna tłumaczka literatury polskiej na język angielski. Prócz omówienia prozy pisarki, Tokarczuk wraz z Lloyd-Jones poruszą kwestie dotyczące jej przekładu. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca, o godz. 19.00. Wstęp wolny.

d1mqoc2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mqoc2