Trwa ładowanie...
d1ay0c0

Brytyjska pisarka Jeanette Winterson w Polsce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjska pisarka Jeanette Winterson w Polsce
(Inne)
d1ay0c0

W dniach 16-18 lutego 2005 r. gościć będzie w Polsce brytyjska pisarka Jeanette Winterson. Wizyta autorki zainauguruje nowy program literacki British Council zatytułowany Faces and Places – New British Writing. Wizyta związana będzie z promocją jej najnowszej powieści pt.: Podrzymywanie światła, wydaną przez Dom Wydawniczy Rebis.

Książka ta, to przepiękna metafora miłości, czasu i życia i stanowi ona początek nowego cyklu powieściowego pisarki.

Podczas pobytu w Polsce Jeanette Winterson spotka się z Czytelnikami w następujących miastach:

w środę 16 lutego godz. 17.00 w Warszawie
Traffic Club, ul. Bracka 25

d1ay0c0

we czwartek 17 lutego w Poznaniu:

  • o godz. 17.00 Biblioteka Brytyjska UAM, ul. Ratajczaka 39
  • godz. 18.30 Księgarnia Bookarest, Stary Browar, ul. Półwiejska 42 w piątek 18 lutego o godz. 18.30 w Gdańsku: Biblioteka Brytyjska UG, ul. Ogarna 27

W środę 16 lutego o godz. 15.00 odbędzie się również *chat internetowy z autorką *chat internetowy z autorką w portalu Wirtualna Polska.

Jeanette Winterson należy do najwybitniejszych twórców współczesnej literatury brytyjskiej i jest czołową przedstawicielką ruchu feministycznego w prozie. Zadebiutowała w 1985 roku powieścią Nie tylko pomarańcze (Oranges Are Not The Only Fruit), za którą otrzymała wiele prestiżowych nagród, między innymi nagrodę Whitbread za najlepszy debiut.

Na podstawie tej powieści powstał film telewizyjny, a inna jej książka, Namiętność (The Passion) jest obecnie przygotowywana do ekranizacji kinowej z Gwyneth Paltrow i Juliette Binoche w rolach głównych.

Jeanette Winterson jest ponadto autorką takich książek jak: Zapisane na ciele (Written On The Body), Płeć Wiśni (Sexing The Cherry), Sztuka i kłamstwa (Art & Lies), Wolność na jedną noc (The PowerBook) czy O sztuce (Arts Objects).

d1ay0c0

Podziel się opinią

Share

d1ay0c0

d1ay0c0