Trwa ładowanie...

Bronisław Komorowski przekazał Ossolineum listy ze zbiorów rodzinnych

Listy związane z postacią Adama Mickiewicza przekazał w piątek Zakładowi Narodowemu im. Ossolińskich we Wrocławiu prezydent RP Bronisław Komorowski. Korespondencja pochodzi z prywatnych zbiorów rodziny Komorowskich.

Bronisław Komorowski przekazał Ossolineum listy ze zbiorów rodzinnychŹródło: AKPA
d22qmey
d22qmey

Listy związane z postacią Adama Mickiewicza przekazał w piątek Zakładowi Narodowemu im. Ossolińskich we Wrocławiu prezydent RP Bronisław Komorowski . Korespondencja pochodzi z prywatnych zbiorów rodziny Komorowskich. "Ossolineum jest szczęśliwym właścicielem rękopisu Pana Tadeusza , a we Wrocławiu jest pomysł na budowę Muzeum Polskich Kresów, więc wydaje mi się, że ta korespondencja będzie interesującym eksponatem" - powiedział Komorowski , przekazując listy.

Wedle tradycji rodziny Komorowskich, dodał, listy są fragmentem korespondencji pomiędzy synem Mickiewicza , Władysławem, a bratankiem pisarza Józefa Ignacego Kraszewskiego , Kajetanem. "Co szczególnie interesujące - są tu nieznane, ale wartościowe rysunki domu Mickiewiczów w Zaosiu, robione przez osobę, która pamięta ten dom jeszcze przed przebudową" - mówił prezydent, wyjaśniając, że listy trafiły do jego rodziny, gdy siostra jego babki wyszła za Kajetana Kraszewskiego.

Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w piątek we Wrocławiu w oficjalnym otwarciu Wrocław Global Forum. To spotkanie, podczas którego politycy, dyplomaci i intelektualiści z Europy i USA dyskutują na temat stosunków Europy z USA, Partnerstwa Wschodniego oraz światowej gospodarki.

d22qmey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22qmey